Öfkeyi Dönüştürme Meditasyonu

Meditasyonda Yaşadığınız Deneyimler

Öfke genellikle kendi dışımızda gelişen kişi ve olaylara verdiğimiz tepkidir. Bu tepkiler zaman zaman dışa vurum şeklinde bazen de dışa vurum gibi olmayıp kendi içimizde savaşa dönüşür. Dışa vurum şeklinde olursa etrafımıza ve çevremize geri dönüşü olmayan zararlar verir. Sonucunda da kendimize öfkelenir vücudumuza zarar veririz. Bu öfke patlamaları kendi içimizde olduğu zaman iç organların savaşı gibi olur. Öfkeleniriz midemiz ağrır, bağırsaklarımız tepki gösterir, kalbimiz sıkışır vs otomatik olarak tüm organlar bundan etkilenir. Bu öfkeyi daha sonra hiç olmadık bir yerde ortaya çıkarırız.  İş yerinde öfkeleniriz doğal olarak tepki veremeyiz ancak  önümüze ilk çıkan kişiye olur olmadık şekilde volkan gibi patlarız.

Öfkelendiğimiz zaman ilk yapmamız gereken üç kez derin nefesler almak ve farkında olabilmektir. Neden öfkeliyiz? Karşı tarafı anlayabiliyor muyuz?

Bu öfkeyi pozitif enerjiye dönüştürmek için bu yapacağınız meditasyon çok işe yarayan bir yöntemdir. Her gün bu meditasyonu aynı saatte yaparsanız yaklaşık 1 hafta sonra öfkenizin sevgiye dönüştüğüne şahit olacaksınız.

HEPİNİZE ÖFKESİZ VE SEVGİ DOLU BİR YAŞAM DİLERİM

Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.