5-Şubat-2011

Bugün Ay Balık burcunda ve büyüme fazında.  Mistisizm, ruhaniyet, derin hisler, karamsarlık hissettiğimiz her konuya, sezgilerimizin güçlenmesine çalışabiliriz.
Burada çalışmaktan kastımız seçtiğimiz konuya odaklanarak farkındalığımızı artırmaktır. Bunun için meditasyon ve onaylama cümlelerinden yararlanabilirsiniz.
Günün rengi:
Mor/kırmızı Gün içinde herhangi bir mor- kırmızı objeyi gözünüzün önünde bulundurabilir ya da mor- kırmızı bir giysi ya da aksesuar kullanabilirsiniz.
Meditasyon:
Bu gün için en uygun meditasyon Şifa Meditasyonudur
Balık su elementini temsil ettiği için meditasyonlarınızda bir kase bulundurmanız iyi olacaktır. Meditasyonu yapma fırsatınız olmasa bile gün içinde masanızda su bulundurun. 
Onaylamalar (Afirmasyonlar) :
Bu onaylamaları bugün içinde defalarca tekrarlayın.
-          Hiçbir konuda karamsarlık hissetmiyorum
-          Karamsar duygularımı hayatımdan yok ediyorum
-          Hayat yolunda özgürce ilerlemeyi seçiyorum
-          Hislerim her geçen gün artıyor
-          Kendime güveniyorum
-          Bağımlılıklarımı hayatımdan çıkarıyorum
-          Ruhum ve bedenim bir bütün olarak yaşıyor.
Sağlık ve Beslenme:
Balık burcu ayakları ve ayak parmaklarını temsil ettiği için bugün ayaklara yapılacak her türlü kuvvetlendirici hareketler çok iyi gelecektir. Bu gün refleksoloji (ayak masajı) çok faydalı olacaktır. Bugün özellikle nikotin alkol ve benzeri keyif verici maddeler çok daha zararlı olacaktır. Mümkünse bugün bu alışkanlıklarınızı azaltmanızda yara vardır.
Bugün karbonhidrat ihtiyacınız oldukça artacağı için karbonhidrat tüketmenizde yarar vardır. Karbonhidrat yönünden zengin yiyeceklerin yanı sıra yeşil yapraklı bitkileri tercih etmenizde fayda vardır.  Bugün özellikle brokoli yemek çok faydalı olacaktır.
Günün Çayı:
Bir tutam melisa, bir tutam rezene, bir tutam biberiyeyi 5 dakika kaynatıp gün içinde istediğiniz kadar içebilirsiniz.

 
 
Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.