4-Mart-2011

                                                                                            
Bugün Ay Balık burcunda ve karanlık ay fazında.  Bugece Türkiye saati ile 22-46 da Yeni ay gerçekleşecek Özellikle bugün bağımlılıklarımıza çalışmak çok uygun olur. Hatta bugün bağımlılıklarımızı bırakmak için çok uygun bir gündür. Rejime başlamak içinde bu günü tercih edebilirsiniz bu günde başlanan rejimden çok fayda sağlarsınız. Karamsar duygularımızı bırakabilir hayata daha sevgi dolu bakabiliriz.
Bu gece “dile evrenden ne dilersen” bugun gökyüzü ve gezenler emrimizde. Yaşasın Yeni Ay! Küçük bir uyarıda bulunmakta fayda var. Kibir, aşırı saplantı ve yönetme hırsı tüm olumlu etkiyi tersine çevirebilir (Jupiter Pluto karesi). İsteklerimizi sağduyu ile gözden geçirebilmeliyiz. Balık burcu tam bir fedakarlık ve adanmışlığı temsil eder. İşte bu noktada isteklerimizin de evrenin istikametine uygun olması gerekmez mi? Yani hep dillendirdiğimiz gibi “akışta olma” hali için, evrenle “BİR” olma hali için uygun bir fırsat. Evreni test etmek için son derece uygun bir Yeni Ay. Hadi bir dilek tut!
Herşey bir yana çok güzel bir Yeni Ay gecesi ve yarın  Sadece buna odaklanıp güzel ve samimi dileklerimizi evrene gönderelim. Bir sonraki dolunaya kadar bakalım neler olmuş
Burada çalışmaktan kastımız seçtiğimiz konuya odaklanarak farkındalığımızı artırmaktır. Bunun için meditasyon ve onaylama cümlelerinden yararlanabilirsiniz.
Günün rengi :
Mor/kırmızı Gün içinde herhangi bir mor- kırmızı objeyi gözünüzün önünde bulundurabilir ya da mor- kırmızı bir giysi ya da aksesuar kullanabilirsiniz.
Meditasyon:
Bugün için en uygun meditasyon Korkuyu Yok Etme Meditasyonudur.

 Bu akşam Türkiye saati ile 22-46 da yeni ay gerçekleşeceği için  “dile evrenden ne dilersen” Yeni Başlangıçlar Meditasyonu çok uygun olacaktır (Bu ay yapmak istediğiniz yeni başlangıçlara niyet edip bir mum yakmanızı öneririm)

Balık su elementini temsil ettiği için meditasyonlarınızda bir kase bulundurmanız iyi olacaktır. Meditasyonu yapma fırsatınız olmasa bile gün içinde masanızda su bulundurun. 
Onaylamalar (Afirmasyonlar) :
Bu onaylamaları bugün içinde defalarca tekralayın.
-          Hiçbir konuda karamsarlık hissetmiyorum
-          Karamsar duygularımı hayatımdan yok ediyorum
-          Hayat yolunda özgürce ilerlemeyi tercih ediyorum
-          Hislerim her geçen gün artıyor
-          Kendime güveniyorum
-          Bağımlılıklarımı hayatımdan çıkarıyorum
-          Ruhum ve bedenim bir bütün olarak yaşıyor.
Sağlık ve Beslenme:
Balık burcu ayakları ve ayak parmaklarını temsil ettiği için bugün ayaklara yapılacak her türlü bakım çok faydalı olacaktır. Bu gün refleksoloji (ayak masajı) çok faydalı olacaktır. Bugün özellikle nikotin alkol ve benzeri keyif verici maddeler den arınmak için uygun bir gündür.Bu gün özellikle banyo doldurarak arınma yapabilirsiniz.
Bu gün karbonhidrat ihtiyacınız oldukça artacağı için karbonhidrat tüketmenizde yarar vardır. Karbonhidrat yönünden zengin yiyeceklerin yanı sıra yeşil yapraklı bitkileri tercih etmenizde fayda vardır.  Bu gün özellikle brokoli yemek çok faydalı olacaktır.
 Günün Çayı:
Bir tutam melisa, bir tutam rezene, bir tutam biberiyeyi 5 dakika kaynatıp gün içinde istediğiniz kadar içebilirsiniz.(bu çay sizi hem sakinleştirecek hem de canlılık verecektir.)

 
 
 
Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.