2-Nisan-2011

                                                                        
 Bugün ay koç burcunda  karanlık ay fazında. Hayatımızda bizi zorlayan her türlü durumu sonlandırmak için ideal bir gündür. Enerjimizi boşa harcamamıza sebep olan, sürekli mücadele etmemize rağmen sonuç olamadığımız konuları yaşamımızdan çıkartmak için çalışabiliriz. Kendimizde değiştirmeyi arzu ettiğimiz bazı yönlerimiz üzerinde ki bunlar ben merkezcilik, saldırganlık, tez canlılık, ben merkezcilik, sabırsızlık vb  olabilir çalışabiliriz.
Günün rengi :
Kırmızı. Gün içinde herhangi bir kırmızı objeyi gözünüzün önünde bulundurabilir ya da kırmızı bir giysi ya da aksesuar kullanabilirsiniz.
Meditasyon:
Bugün için en uygun meditasyon Korkuyu yok etme Meditasyonudur.
Koç ateş elementini temsil ettiği için meditasyonlarınızda mumu eksik etmeyin. Meditasyonu yapma fırsatınız olmasa bile mum yakarak, ateş elementini hayatınıza çekmeniz mümkün olacaktır.
Onaylamalar (Afirmasyonlar) :
Bu onaylamaları bugün içinde defalarca tekralayın.
-          Beni zorlayan her türlü olayı sonlandırıyorum.
-          Baskıda hissetiğim …… duygumu hayatımdan çıkarıyorum.
-          Hayata sevecen gözlerle bakıyorum.
-          Her türlü konuya sabırla yaklaşıyorum.
-          Enerjimi doğru kullanmayı seçiyorum.
-          Beni zorlayan, ilerlememi engelleyen ……… duygumu ortadan kaldırıyorum.
 
Sağlık ve Beslenme:
Migren, göz ağrısı, sinüzit gibi hastalıklarınızı şifalandırmak için uygun bir gündür. Tedavinize başlamak için doktara gitmek i veya şifa çalışmak uygundur.  Bugün içinde bol su içmek çok yararlıdır.
Bugun içinde A vitamini almanız baş bölgesi ağrıları özellikle gözün kuvvetlenmesi için çok faydalı olacaktır. Harici vitamin almak yerine, bitkileri tercih ediyorsanız her türlü yeşil bitki ve renkli köklerde (havuç), hayvansal yağların sarılarında (tereyağı, yumurta sarısı) tüketebilirsiniz. A vitamini yağda çözündüğü için bitkileri tüketirken bir parça yağ ilave etmeyi unutmayınız.
Günün Çayı:
Eşit miktarda şerbetçiotu, lavanta ve melisa çayı demlenip gün içinde içilebilir.

Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.