10-Kasım-2011

                                                                                 
Ay Bizleri bu gün nasıl etkiliyor? Ay boğa burcunda Dolunay fazında: Türkiye saati ile 22.16 da dolunay gerçekleşiyor. Yeni ayda dilediğimiz istekler veya niyetlerin dolunayın ışığı ile aydınlatma zamanı. Bugün içinde isteklerimize odaklanalım ve akşam saatinede bir mum yakarak DOLUNAY MEDİTASYONU yapalım. Daha sonra kağıda yazdığınız dilekleri yakalım gerçekleşmesi için….. . Bizi yansıtan konularda, kendimizi gerçekleştirmemiz için gerekli olan alanlarda artık ipleri ele alıp harekete geçme zamanıdır.  Dolunayların her zaman sonuç alma dönemlerini işsret ettiğini söylemiştik. Bu hafta gerçekleşen Dolunayın diğerlerinden farkı, sonuca giderken kısıtlanmlar, zorluklarla karşılaşmalar ve otorite baskısı ile karşılaşmak mümkün. Diğer taraftan bu koşulların bizi konsantrasyona zorlaması, odaklanmak ve somut başarının da beraberinde gelmesi söz konusu olabilir.
 Bu gün kendimizle ilgili çalışma konularımız. Tüm potansiyel yeteneklerimizi engelleyen kişi ve olayları hayatımızdan çıkarmaya, bolluk ve bereketi hayatımıza çekmemize engel olan davranışlarımızı değiştirmeye ve kişiliğimize zarar veren inatçılık, dar görüşlülük, materyalist, sahiplenicilik ve değişime karşı direnç gibi özelliklerimizi kontrol altına almaya ve değiştirmeye uygun bir bir gündür.
Burada çalışmaktan kastımız seçtiğimiz konuya odaklanarak farkındalığımızı artırmaktır. Bunun için meditasyon ve onaylama cümlelerinden yararlanabilirsiniz
Günün rengi :
Turuncu kırmızı. Gün içinde herhangi bir turuncu objeyi gözünüzün önünde bulundurabilir ya da turuncu bir giysi ya da aksesuar kullanabilirsiniz.
Meditasyon:
Bu gün saat 22.16 da dolunay gerçekleştiği için beyaz bir mum yakıp yeni ayda dilediğiniz niyetlerinize otaklanıp Dolunay Meditasyonu yapabilirsiniz.
Boğa toprak elementini temsil ettiği için meditasyonlarınızda bir kase kaya tuzunu eksik etmeyin. Meditasyonu yapma fırsatınız olmasa bile kaya tuzunu masanıza (Yemek için değil)koyun.
Onaylamalar (Afirmasyonlar) :
Bu onaylamaları bugün içinde defalarca tekralayın.
-          Parasal problemlerin tamamen ortadan kalktı.
-          Bolluk ve bereketi engelleyen davranışlarım değişti.
-          Hayatıma yenilikleri çekiyorum.
-          Bana zarar veren tüm davranışlarımı değiştirdim.
-          Etrafıma zarar veren……..bırakıyorum.
-          Değişimleri sevgiyle karşılıyorum.          
Sağlık ve Beslenme:
Tansiyon düşüklüğümüz varsa, bugün yemeklerimizde tuz tüketebiliriz. Fakat tiroid hastası ya da yüksek tansiyonu olanlar tuzu dikkatli tüketmelidirler.
Her türlü bağaz, kulak, diş tedavisi için uygun bir gündür.
Günün Çayı:
Papatya çayı

Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.