31-Aralık-2011

Ay Bizleri bu gün nasıl etkiliyor? Bugün Ay Koç burcunda büyüme fazında: Motivasyonumuzun yüksek olduğu bir gündeyiz. Bu gün kendimizi değiştirmek için yüksek bir enerji hissedebiliriz. Bu gün insanların bizi fark etmelerini isteyebiliriz, ilişkide de bu durumu isteyebiliriz. Bu gün yeni insanlarla tanışabiliriz. Bu dönemde tanışmalar çok uzun vadeli olmayacaktır.  Baş ağrısına uygun bir gündeyiz. Baskı yaratan duygularımızın farkına varıp onları  değiştirebiliriz..
Yeni yılda yeni başlangıçlara meyilli, güzel bir geleceğin temelleri atılmış olsun. Yaratıcılık ve cesaret bizimle nasıl olsa. İçimizde bu yeniliği gerçekleştirebilecek güç ve ilham var aslında. Yeterki biz biraz da kendimize kulak verelim.  Bu gücü ve gökyüzündeki potansiyel;i yıkıcı kullanmak yerine yapıcı ve sağlam temeller için değerlendirelim
Bu gün kendimizle ilgili çalışma konularımız. Ulaşmak istediğimiz hedeflerimize, üstesinden gelmek istediğimiz konularımıza, proje olarak başlatmak istediğimiz konulara, özgürlüğümüzü kısıtlayan her türlü kişi ve olaylara, sabırsızlık yaptığımız her olaya, liderlik yapmak istediğimiz her türlü olaya çalışırsak çok etkili olacaktır.
Burada çalışmaktan kastımız seçtiğimiz konuya odaklanarak farkındalığımızı artırmaktır. Bunun için meditasyon ve onaylama cümlelerinden yararlanabilirsiniz
Günün rengi :
Kırmızı. Gün içinde herhangi bir kırmızı objeyi gözünüzün önünde bulundurabilir ya da kırmızı bir giysi ya da aksesuar kullanabilirsiniz.
Meditasyon:
Bu gün 2011 yılının son günü bu yıl içinde bilinç altına attığınız her türlü olayı temizleme günü. Tüm yaşadığınız sıkıntıları temizleme günü bundan dolayı en uygun meditasyon Bilinç Altını Temizleme Meditasyonu çok yararlı olacaktır.
Yeni, yıla girdiğimiz saatlerde bir mum yakıp, meditasyon yapmak isterseniz en uygun meditasyon SEVGİ MEDİTASYONUDUR. 2012 YILINI SEVGİ İLE KARŞILAMAK BÜTÜN YIL İÇİN SİZE ÇOK YARARLI OLACAKTIR.
Koç ateş elementini temsil ettiği için meditasyonlarınızda mumu eksik etmeyin. Meditasyonu yapma fırsatınız olmasa bile mum yakarak, ateş elementini hayatınıza çekmeniz mümkün olacaktır.
Onaylamalar (Afirmasyonlar) :
Bu onaylamaları bugün içinde defalarca tekralayın.
-          Beni zorlayan her türlü olayı sonlandırıyorum.
-          Baskıda hissetiğim ………. duygumu hayatımdan çıkarıyorum.
-          Hayata sevecen gözlerle bakıyorum.
-          Her türlü konuya sabırla yaklaşıyorum.
-          Enerjimi doğru kullanmayı seçiyorum.
-          Beni zorlayan, ilerlememi engelleyen ……… duygumu ortadan kaldırıyorum.
 
Sağlık ve Beslenme:
Bugün başla ilgili tüm ağrılar artabilir (Migren, göz ağrısı, sinüsler gibi). Bu nedenle beslenmemize dikkat etmemiz gerekir. Kahve, çikolata, alkol (kırmızı şarap) tüketimi yapmayın.
Bugün içinde A vitamini almanız baş bölgesi ağrıları özellikle gözün kuvvetlenmesi için çok faydalı olacaktır. Harici vitamin almak yerine, bitkileri tercih ediyorsanız her türlü yeşil bitki ve renkli köklerde (havuç), hayvansal yağların sarılarında (tereyağı, yumurta sarısı) tüketebilirsiniz. A vitamini yağda çözündüğü için bitkileri tüketirken bir parça yağ ilave etmeyi unutmayınız.
Günün Çayı:
Eşit miktarda şerbetçiotu, lavanta ve melisa çayı demlenip gün içinde içilebilir.

Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.