Ahau Işık Trekanası

7-19 Aralık 2011

Işık hayatın ana kaynağıdır. Güneşten ve yıldızlardan doğan Işık görünmezdir ama diğer her şeyi aydınlatır. Hem dalga hem parçacık olarak var olur ve evrendeki en hızlı kuvvettir. Bizim için sonsuz bir şekilde ilham ve iç görü, hakikat ve duruluk, sanat ve yaratıcılık kaynağıdır. Ruhumuza rehberlik eder, bizi neşeye boğar ve en yüksek yoldan yürümemizi sağlar. İçerdiği değerler ve hakikat ile Işık, mazeretlere, zayıflığa, karakter veya yetenek kusurlarına yer bırakmaz. Hem dünyada hem de ruhumuzda gezen bulutlar, gördüğümüz ve hissettiğimiz ışığın gücünü, parlaklığını ve rengini hafifletebilir. Ancak Işık her zaman kendisinin ve aydınlattığı her şeyin en saf ifadesi olarak kalacaktır.
 Dünyanın tüm kültürleri, halkları ve ırkları zamanın başından beri yüzünü Güneşe dönmüştür. Bazen neşe, bazen merak bazense hayranlık içinde. Hatta dünyamızı şekillendiren büyük güçler, iklimler, okyanuslar bile Işık’a tepki verirler ve karşılıklı etkileşirler. Yaşamın Işık’la eşleşerek ortak yaratım ve ortak varoluş dansını raks etmesinden daha doğal bir şey olamaz. Maya takviminde Ahau, Işık Tanrısıdır ve hayatın en yüksek potansiyelini taşıdığı gibi yaşayan tüm canlıların geçtiği kutsal evrim yolunu aydınlatır.
 Bu Trekanada yapmanız gereken şey, yürüdüğünüz yolu temiz ve berrak bir şekilde aydınlatana kadar ışığınızı temizlemek. Bu sırada belirsizlik, korku, şüphe ve yüzeysellikten oluşan sisi ortadan kaldırabilirsiniz. Ama asıl sınav onların geri dönmemesini sağlamaktır.
 Ahau’nun yolunu izleyin ve görüşün gücünü daha önce hiç olmadığı gibi hissedin.
 
Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.