Işığı taşımak…

Daha iyisini yapabilirdim.
Bu cümleyi bir çok durumda kendi kendimize söylemişizdir.
Gün içinde ordan oraya gidip, hep daha iyi bir yerde olabileceğimizi,  ne yapıyorsak daha iyisini yapabileceğimizi düşündüğümüz olur bazen. Her zaman daha iyisi vardır. Daha  iyi bir yerde, vasıfları daha yüksek insanlarla birlikte olup, yaptığımızın daha iyisini yapabilirdik.
Farklı bir bakış açısıyla, orda tam olarak neden bulunduğunuzun ve neden o işi o şekilde yaptığınızın başka bir açıklaması olabilir.
Her birimiz çok değerliyiz ve muazzam potansiyelleri barındırıyoruz. Aynı zamanda ruhsal düzeyde birbirimizle etkileşimimiz çok sevecen. Çevremizdeki herkese, çok sevdiklerimize,  daha az sevdiklerimize, sürekli görüp selamlaşmadığımız insanlara ya da pek hazetmediğimiz insanlara  öyle çok faydamız var ki… ve onların da bize.
Bunun karşılıklı olarak böyle olduğunu algılayabilseydik, hazetmediğimiz o kişileri bile, ilk gördüğümüzde sımsıkı kucaklayıverirdik.
Bütün gün ordan oraya giderek yaptığımız şey; başkalarınının yaptığı işi daha iyi yapabilmesi için ışığı taşımak. İşinizin bu olduğunu düşünün. Başınızın üzerinde her zaman yanan bir ışık hayal edin. Bulunduğunuz yerde yapmakta olduğunuz şeyi mükemmel bulmuyor olabilirsiniz ancak taşıdığınız ışık mükemmel. Çevrenizi aydınlatıyor ve dünyanın daha güzel bir yer olmasına katkıda bulunuyorsunuz. Bu arada çeşitli işler yapıyor, para kazanıyor, kazandığınız paraları yine bir sürü insanın olduğu yerlerde harcıyorsunuz, yemek yiyor, eğlenmeye gidiyorsunuz. Siz nereye giderseniz ışığınızı oraya taşıyorsunuz. Gittiğiniz her yerde diğer ışık taşıyanlar tarafından ruhsal düzeyde şöyle karşılandığınızı düşünün; tam da senin ışığına ihtiyacımız vardı, iyi ki geldin. Çünkü siz orda olmasaydınız orası biraz daha karanlık olacaktı. Sizin sayenizde burası daha iyi bir yer…
Dünyayı aydınlattığınız için teşekkürler, iyi ki varsınız…
Sevgiyle,
Mine Erkan
Bu yazı Ana Sayfa kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>