Beki BİSA

Beki BİSA
Kısa Biyografi

İş ve yaşam

Beki BİSA İstanbul doğumludur. Sanayici bir ailenin girişimci  kızı olarak yirmli yaşlarında kendi şirketi olan Alp Ayakkabıcılık’ı kurmuş, ayakkabı tasarımının yanı sıra deri giyim eşyası imalat, ticaret ve perakende satışı yapmıştır.
1994 yılından itibaren 2000 yılına kadar  aile şirketleri olan Banko Tekstil ve Şafak Kumaşçılık’ta bir yandan kumaş tasarımları yaparken, müşteri temsilciliği, mağaza müdürlüğü, tek yetkili ihracat – ithalat koordinatörlüğü ve nihayet yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır.
Bu görevleri sırasında uzun yıllar yurtdışında tüm önemli tekstil fuarlarına katılmıştır.
2001-2004 yılları arasında Otoanaliz Sigorta Hasar yönetim Şirketinde insan kaynakları direktörlüğü görevini yürüten  Beki Bisa, 2004 – 2007 yılları arasında da Amerikan sermayeli Eagle Global Lojistik şirketinde satış yönetmeni olarak çalışmıştır.
Modern ve büyük şehir insanının en büyük problemlerinden birinin doğadan kopukluk olduğunu düşenen Bisa, otantik iplik boyama, kilim dokuma,  doğal ürünler mutfağı, bitkisel beslenme destekleri gibi konularda aktif olarak araştırmalarını sürdürmektedir.
Bir yaşam projesi olarak, eski Anadolu medeniyetlerinde kullanılan ancak türleri sona eren şifalı bitkiler ve yaşama etkileri ile ilgili bir araştırma kitabı projesi üzerinde de çalışmakta,halen antik ve geleneksel yöntemlerle yün eğirme ve kilim dokuma öğrenmektedir.
Klinik psikoloji uzmanlık eğitimini tamamlamakta olan bir kızı ve işletme – ekonomi eğitimi alan bir oğlu vardır.
Kişisel gelişim ve yaşam koçlukları
Beki Bisa,  öteden beri ilgi duyduğu kişisel gelişim, yaşam koçluğu ve diğer felsefe araştırma çalışmalarına 1993 yılında başlamıştır.
Kişisel gelişim koçu olarak ilk danışanı ile çalışmaya 1998 yılında başlayan Beki Bisa 2000 yılında gruplara da danışmanlık vermeye başlamıştır.
1998 yılından bu yana yetişkinler için tasarlayıp geliştirmiş olduğu 20 den fazla özgün meditasyon tekniği   bulunmakta olup, bu teknikleri koçluk ve şifa  çalışmalarında uygulamaktadır.
Koçlukta yaklaşımı, danışanının kendisi için kişisel danışmanı olmasını sağlamak, bağlılık ve bağımlılıklardan kurtulmak için yüksek bir farkındalık sağlamaktır.
2000 Yılından bu yana da,  ”kişisel yaşam koçuluğu”  yapmakra olup çalıştığı danışan sayısı toplamda 250 den fazladır.
Özel uzmanlık alanlarından bir tanesi zor koşullar altında bireysel rahatlama teknikleri geliştirmek ve öğretmektir. Teknik geliştirme konusunda bütünü ile özgün deneyimini kullanmaktadır.
Beki Bisa’nın kişisel, yaşam ve iş koçluk performansları ile ilgili geniş bir danışan referans dosyası bulunmaktadır.
Felsefe, kişisel gelişim ve yaşam koçluğu eğitimleri
Beki Bisa,  1992 yılında Mevlana Kardeşlik Birliğinde başladığı kişisel gelişim ve felsefe  yolculuğuna 1995-1997  yılları arasında insan ve evrensel enerji odaklı Spiritual Human Yoga,, I, II ve III ncü derece sertifikaları alarak devam etmiştir.1995 Yılında Sevil POLS dan Reiki I, 1996 yılında yine Sevil POLS’ dan Reiki II derecelerini aldıktan sonra da 1996 -1998 yıllarında İngiltere’ de  Serafina  ARPAD ile çalışarak Reiki III derecesini aldıktan sonra Reiki Master olmuştur.
1998 yılından bu yana 300 den fazla Reiki öğrencisi yetiştirmiş bulunmaktadır.
Beki Bisa 2000 ile 2008 yılları arasında İngiltere’de, Seikem I, II, , Melkizedek,  alternatif tıp üzerine ve kendisini çok ilgilendiren Shamanic Healing konularında eğitimler almış ve çalışmalar yapmıştır.
Uluslararası, Livcon Research International, NLP, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner ve Certıfıed Life Coach diplomalarına sahiptir
Halen İngilterede Serafina  ARPAD ile  ‘şifalı otlar ve bitkiler’ üzerinde çalışmalar yapmaktadır.
Boğaziçi Eğitime ek olarak İskele Reiki ve Neozen – Üçüncü Göz kişisel gelişim atölyelerinin ve Business Network Solutions Türkiye, danışman- eğitmenleri arasında bulunmaktadır

Yoruma kapalı.